Jeden z "Robotomaniaków z Blichu" w finale II Konkursu Programistycznego PWSZ w Nysie

24.05.2016 12:22

Wiktor Dylewski uczeń klasy 1 technikum o profilu informatycznym zakwalifikował się do kolejnego etapu ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nysie.

Aplikacja, którą stworzył Wiktor (program napisany w języku Java, dla systemu Android pozwalający łączyć się z serwerem i zarządzać nim zdalnie) uzyskała 55/60 punktów możliwych do zdobycia. Podczas oceny brano pod uwagę: kreatywność i innowacyjność projektu, zastosowane technologie, jakość kodu, intuicyjność, estetykę wykonania oraz przejrzystość dokumentacji.

Kolejny etap - finałowy odbędzie się w Nysie - 13 czerwca 2016 roku. Będzie on polegał na zaprezentowaniu stworzonej aplikacji bezpośrednio przed komisją.

Życzymy Wiktorowi zajęcia 1 miejsca !

opiekun Szkolnego Koła Robotyki: Krzysztof Błaszczyk