Piknik na Blichu

2.06.2016 14:55

12 czerwca 2016r. w godzinach 11:00 – 17:00 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP na Blichu odbędzie się piknik, patronat honorowy nad tą imprezą objął Starosta Łowicki, a patronat medialny Dziennik Łódzki oraz Nowy Łowiczanin.

W bogatym programie pikniku zaprezentowana będzie bogata oferta edukacyjna Zespołu Szkół na Blichu połączona z dniem otwartym szkoły.

Wiele firm zaprezentuje nowoczesne maszyny, urządzenia i pojazdy rolnicze. Przewidziano także pokaz zastosowania sprzętu rolniczego podczas prac polowych. Obserwować będzie można koszenie, przetrząsanie, podgrabianie, prasowanie, owijanie oraz zbiór zielonki z pola, a następnie talerzowanie, orka, uprawa agregatem, siew kukurydzy z podsiewaczem nawozów oraz opryskiwanie. Odwiedzający będą mogli skorzystać również z fachowego doradztwa z zakresu uprawy i ochrony roślin.

Na terenie szkoły obejrzeć będzie można również wiele okazów kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych i owocowych. Ponadto zaprezentowane zostaną nowoczesne technologie grzewcze, wyroby pszczelarskie. Prezentować będą swoje dzieła artyści, a warsztaty poprowadzą liczni twórcy ludowi.

Celem imprezy jest integracja środowiska szkolnego, zapoznanie z szeroką ofertą edukacyjną szkoły oraz prezentacje wyższych uczelni m. in. Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, która zamierza w naszej szkole otworzyć wydział zamiejscowy.

Nie zabraknie także atrakcji. Przewidziano pokaz motocykli, pokaz Aikido, koncerty muzyczne, występ zespołu Blichowiacy, konkursy dla młodzieży i ciekawe zabawy dla dzieci m. in. malowanie twarzy, bańki mydlane, chustka animacyjna.

O część gastronomiczną zadbają uczniowie szkoły przygotowując grilla, napoje, ciasta i inne smakołyki.

Maria Laska

Pliki do pobrania: