Piknik na Blichu przeszedł do historii

13.06.2016 13:10

12 czerwca 2016 r. w godzinach 11 – 17 na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP na Blichu odbył się piknik. Patronat honorowy nad tą imprezą objął Starosta Łowicki.

W bogatym programie Pikniku zaprezentowano bogatą oferta edukacyjną Zespołu Szkół na Blichu połączoną z dniem otwartym szkoły.

Wiele firm zaprezentowało nowoczesne maszyny, urządzenia i pojazdy rolnicze. Odbył się także pokaz zastosowania sprzętu rolniczego podczas prac polowych. Widzowie mogli obserwować koszenie, przetrząsanie, podgrabianie, prasowanie, owijanie oraz zbiór zielonki z pola, a następnie talerzowanie, orkę, uprawę agregatem, siew kukurydzy z podsiewaczem nawozów oraz opryskiwanie. Odwiedzający mogli skorzystać również z fachowego doradztwa z zakresu uprawy i ochrony roślin.

W pokazie pracy na polu prezentowany był sprzęt następujących firm:

P.H. Agroskład Oddz. w Łowiczu - Popów
PW DANZAP - Zbigniew Zawiślak - Załusin
WOŹNIAK - Zbigniew Woźniak - Urzecze
BURY - Wojciech Bury - Kutno
ZSP2RCKU - Łowicz - Blich
Powiatowy Zarząd Dróg i Transportu w Łowiczu

Wystawiły swój sprzęt również firmy:
Sobol - agro sp. z o.o. - Łowicz
AGROPLUS - sprzedaż ciągników i maszyn rolniczych Zetor w Łowiczu
Romax - Agrotechnika Dariusz Gołębiewski - Strugienice

Na terenie szkoły można było obejrzeć również wiele okazów kwiatów, drzew i krzewów ozdobnych i owocowych. Ponadto zaprezentowane zostały nowoczesne technologie grzewcze, wyroby pszczelarskie. Swoje dzieła prezentowali twórcy ludowi, którzy prowadzili jednocześnie warsztaty. Można było przejechać się na koniu.

Celem imprezy było: integracja środowiska szkolnego, zapoznanie z szeroką ofertą edukacyjną szkoły oraz prezentacje wyższych uczelni m. in. Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach, która zamierza w naszej szkole otworzyć wydział zamiejscowy.

Nie zabrakło także innych atrakcji. Odbył się pokaz motocykli, pokaz Aikido, koncerty muzyczne, występ zespołu ZPiT „Blichowiacy”, konkursy dla młodzieży i ciekawe zabawy dla dzieci m. in. malowanie twarzy, bańki mydlane, chustka animacyjna, pokaz programowania robotów i "OpenArena" z grami komputerowymi. Można było zagrać w konkursach  agrobiznesowych i fizycznie zobaczyć 1 milion złotych.

O część gastronomiczną zadbali uczniowie szkoły przygotowując grilla, napoje, ciasta i inne smakołyki. Aktywnie w przebieg pikniku włączyli się rodzice uczniów oraz liczni sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy.

1. Starostwo Powiatowe w Łowiczu
  2. Wójt Gminy Nieborów- Andrzej Werle
  3. Wójt Gminy Domaniewice – Paweł Kwiatkowski
  4. Wójt Gminy Kiernozia – Beata Miazek
  5. Wójt Gminy Kocierzew – Agnieszka Wojda
  6. Wójt Gminy Chąśno – Grzegorz Reczulski
  7. MARS  POLSKA sp.z.o.o.
  8. Zakład Mięsny „DAMIAN” Lewandowscy- Chąśno
  9. Zakład Piekarniczo - Cukierniczy „MAREL”- Zbigniew Marat - Dębowa Góra
  10. Zakład Produkcyjno - Handlowy – Włodzimierz Dałek – Bednary
  11. Okręgowa Mleczarnia Spółdzielcza w Łowiczu