IX Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

4.10.2016 20:51

4 października odbyły się szkolne eliminacje do kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Do zmagań przystąpiły 24 osoby z klas drugiej, trzeciej i czwartej kształcącej w zawodzie technik logistyk.

W tym roku I etap przeprowadzony został w aż 316 szkołach na terenie całego kraju. Do udziału w logistycznych zmaganiach zgłosiła się rekordowa liczba 9052 uczniów z całej Polski. I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej polegał na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, składającego się z 25 pytań. W ciągu 40 minut młodzi pasjonaci logistyki musieli znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. transportu intermodalnego, planowania produkcji, metod ustalania stawek transportowych, kodów kreskowych oraz dystrybucji intensywnej. Wyniki I etapu będą znane do końca października. Uczniowie, którzy osiągną najlepsze rezultaty zmierzą się w II turze, która odbędzie się 2 grudnia br. Na najlepszych logistyków czekają bezpłatne studia w Wyższej Szkole Logistyki, zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, atrakcyjne staże oraz wartościowe nagrody rzeczowe.

Magdalena Piechowska-Malińska Agnieszka Leśniewska