Po edukację do Łodzi

28.11.2016 12:20

Dnia 24.11.2016 Klasa III Tin wraz z opiekunami: p. Magdaleną Pudłowską i p. Bogumiła Rosąwybrali się do Muzeum Miasta Łodzi. Uczniowie poznali między innymi wybitnych łódzkich twórców i ich dzieła.

Młodzież dowiedziała się o życiu między innymi: Marka Edelmana, polskiego działacza politycznego (był jednym z przywódców powstania żydowskiego w getcie warszawskim, odznaczony Orderem Orła Białego), Jana Karskiego, kuriera Polskiego Państwa Podziemnego, który był światkiem holokaustu (również został odznaczony Orderem Orła Białego), Artura Rubinsteina, polskiego pianisty, który za główną rolę w filmie „Amour de la vie" zdobył Oscara. Uczniowie dowiedzieli się również jak żyło się dawniej w Łodzi. Dzięki licznym dokumentom, dziennikom, obrazom, makietom czy fotografiom zobaczyli jak zmieniła się ona na przestrzeni lat.

Konrad Śliwiński - 3 TIN