Światowy Dzień Walki z AIDS

5.12.2016 16:59

Dnia 1 grudnia 2016 obchodzimy Dzień Walki z AIDS.

Symbolem solidarności z osobami zakażonymi wirusem HIV jest czerwona kokardka. W tym roku hasło ONZ - owskiego programu walki z epidemią brzmi "Ręce w górę za profilaktyką HIV".

W szkole w tym dniu rozwieszono plakaty i informacje o tym, że osoby żyjące z HIV są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa. Samorząd Szkolny dnia 1 grudnia na pierwszej godzinie lekcyjnej rozdał uczniom wszystkich klas jak i pracownikom placówki czerwone wstążeczki - symbol solidarności. Na lekcjach biologi omówiono sposoby zakażenia chorobą, mechanizm namnażania wirusa oraz objawy choroby. Szczególną uwagę poświęcono zapobieganiu zakażeniom. Akcja została przeprowadzona we współpracy Samorządu Szkolnego z panią Ireną Chorążką - nauczycielem biologii.

Magdalena Gasińska