Logistycy wzięli udział w VII Dniu Logistyki i Innowacji

6.12.2016 18:27

6 grudnia 2016 r. uczniowie klasy III TL wraz z organizatorami p. Jerzym Zabostem i p. Magdaleną Piechowską-Malińską uczestniczyli w bardzo ciekawym projekcie edukacyjnym zorganizowanym przez Studenckie Koło Naukowe Logistyki i Innowacji LOGIN działające na Wydziale Ekonomiczno- Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Uczniowie obejrzeli prezentacje wielu firm logistycznych i spedycyjnych między innymi Raben, Adamed, Speedbegx czy Rohlig Suus. Przedstawiciele pracodawców mówili o rozwijającym się rynku usług logistycznych w Polsce i możliwościach pracy w logistyce i spedycji oraz o praktykach dla uczniów i studentów, którzy swoją przyszłość wiążą z logistyką. Uczniowie wzięli udział w konkursie dla uczestników konferencji, w którym zdobyli nagrody rzeczowe, a każdy uczeń otrzymał gadżety od sponsorów przedsięwzięcia.

Klasa odwiedziła tego dnia również Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, którego siedzibą jest tzw. Biała Fabryka. Jest to pierwsze w Europie Środkowej interaktywne muzeum włókiennictwa korzystające z najnowszych zdobyczy techniki mieszczące się w zrewitalizowanym budynku Kotłowni, usytuowanym na dziedzińcu wewnętrznym dawnej fabryki Ludwika Geyera.

Magdalena Piechowska-Malińska,Jerzy Zabost