Koncept ten realizowany jest przez Fundację Rozwoju Informatyki, Olimpiadę Informatyczną, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ministerstwo Cyfryzacji.
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła Robotyki – „Robotomaniacy z Blichu” w składzie:
- Filip Stodolski - klasa 3 TIN
- Kamil Wiechno - klasa 3 TIN
- Konrad Śliwiński - klasa 3 TIN
- Adam Jakubowski - klasa 1 TI A
- Patryk Mońka - klasa 1 TI A
- Krzysztof Wilk - klasa 1 TI A
- Marcel Kacprzak - klasa 1 TI A
- Rafał Walasiak - klasa 1 TI A
- Kacper Salamon - klasa 1 TI A
wraz z opiekunem Koła – Krzysztofem Błaszczykiem wzięli udział w spotkaniu mającym na celu zachęcenie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do uczenia się informatyki, uczestnictwa w ciekawych działaniach projektowych oraz Olimpiadzie Informatycznej.
Podczas konferencji, w której udział wzięli m.in.:
- prof. dr hab. Krzysztof Diks – przewodniczący Olimpiady Informatycznej, dyrektor Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego - twórca światowej potęgi młodej polskiej informatyki oraz
- Mateusz Radecki - złoty medalista Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej w 2016 roku
uczniowie mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń w tworzeniu algorytmów, programowaniu oraz udziału w konkursach związanych z szeroko pojętą informatyką. Poczyniliśmy także ustalenia, dotyczące współpracy naszego Koła z Instytutem Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, który od lutego 2017 roku poprowadzi w naszej szkole warsztaty z programowania mające na celu wsparcie w lepszym przygotowaniu naszych uczniów do prestiżowej Olimpiady Informatycznej.
Drodzy uczniowie!
Używacie komputerów codziennie, nie wyobrażając sobie funkcjonowania bez Internetu. Zapewne najczęściej zaglądacie na Facebooka i inne portale społecznościowe oraz szukacie różnych materiałów potrzebnych do przygotowania się na lekcje. Może czas pomyśleć o tym, aby wykorzystywać komputer w trochę inny sposób, nauczyć się programować, poznać algorytmy, a może nawet rozwiązywać zadania olimpijskie.
Laureaci i i finaliści Olimpiady Informatycznej mają wolny wstęp na wiele wyższych uczelni. Wielu olimpijczyków jest studentami informatyki, która daje ogromne możliwości rozwoju. Studenci wyjeżdżają na praktyki do Facebooka, Googla, a potem często dostają tam pracę.
Otwierają się przed nami nowe perspektywy …. Zapraszamy wszystkich (niekoniecznie informatyków), którzy chcieliby spróbować swoich sił w programowaniu … Przyjdź, zobacz, spróbuj … może właśnie w Tobie drzemie komputerowy geniusz!
Spotykamy się w każdy poniedziałek i środę na 7 i 8 godzinie lekcyjnej w pracowni komputerowej nr 7 w budynku B naszej szkoły :-)
Serdecznie zapraszamy!