Robotomaniacy uczestniczyli w konferencji inaugurującej projekt „Informatyka specjalnością młodych Polaków” – który od lutego 2017 roku będzie prowadzony w murach naszej szkoły.

7.12.2016 19:34

Koncept ten realizowany jest przez Fundację Rozwoju Informatyki, Olimpiadę Informatyczną, Instytut Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła Robotyki – „Robotomaniacy z Blichu” w składzie:

 • Filip Stodolski - klasa 3 TIN
 • Kamil Wiechno - klasa 3 TIN
 • Konrad Śliwiński  - klasa 3 TIN
 • Adam Jakubowski - klasa 1 TI A
 • Patryk Mońka - klasa 1 TI A
 • Krzysztof Wilk - klasa 1 TI A
 • Marcel Kacprzak - klasa 1 TI A
 • Rafał Walasiak - klasa 1 TI A
 • Kacper Salamon - klasa 1 TI A

wraz z opiekunem Koła – Krzysztofem Błaszczykiem wzięli udział w spotkaniu mającym na celu zachęcenie młodzieży szkół ponadgimnazjalnych do uczenia się informatyki, uczestnictwa w ciekawych działaniach projektowych oraz Olimpiadzie Informatycznej.


Podczas konferencji, w której udział wzięli m.in.:

 • prof. dr hab. Krzysztof Diks – przewodniczący Olimpiady Informatycznej, dyrektor Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego - twórca światowej potęgi młodej polskiej informatyki oraz
 • Mateusz Radecki - złoty medalista Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej w 2016 roku

uczniowie mieli możliwość wymiany swoich doświadczeń w tworzeniu algorytmów, programowaniu oraz udziału w konkursach związanych z szeroko pojętą informatyką. Poczyniliśmy także ustalenia, dotyczące współpracy naszego Koła z Instytutem Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego, który od lutego 2017 roku poprowadzi  w naszej szkole warsztaty z programowania mające na celu wsparcie w lepszym przygotowaniu naszych uczniów do prestiżowej Olimpiady Informatycznej.

Drodzy uczniowie!
Używacie komputerów codziennie, nie wyobrażając sobie funkcjonowania bez Internetu. Zapewne najczęściej zaglądacie na Facebooka i inne portale społecznościowe oraz szukacie różnych materiałów potrzebnych do przygotowania się na lekcje. Może czas pomyśleć o tym, aby wykorzystywać komputer w trochę inny sposób, nauczyć się programować, poznać algorytmy, a może nawet rozwiązywać zadania olimpijskie.


Laureaci i i finaliści Olimpiady Informatycznej mają wolny wstęp na wiele wyższych uczelni. Wielu olimpijczyków jest studentami informatyki, która daje ogromne możliwości rozwoju. Studenci wyjeżdżają na praktyki do Facebooka, Googla, a potem często dostają tam pracę.


Otwierają się przed nami nowe perspektywy …. Zapraszamy wszystkich (niekoniecznie informatyków), którzy chcieliby spróbować swoich sił w programowaniu … Przyjdź, zobacz, spróbuj … może właśnie w  Tobie drzemie komputerowy geniusz!


Spotykamy się w każdy poniedziałek i środę na 7 i 8 godzinie lekcyjnej w pracowni komputerowej nr 7 w budynku B naszej szkoły :-)

Serdecznie zapraszamy!

Krzysztof Błaszczyk