Weź udział w konkursie MIKROPROFESOR 2017

4.01.2017 17:23

Już niebawem rozpocznie się I etap XVII Ogólnopolskiego Konkursu Interdyscyplinarnego im. ks. prof. Józefa Tichnera - pn. MIKROPROFESOR 2017. Zapraszamy do udziału !

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły (w szczególności kształcących się na kierunku technik informatyk oraz technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej) do udziału w XVII Ogólnopolskim Konkursie Interdyscyplinarnym im. ks. prof. Józefa Tichnera - pn. MIKROPROFESOR 2017. Tematem przewodnim jest: Europa z energią.

Pierwszy etap konkursu będzie składał się z 4 testów wiedzy z zakresu informatyki, multimediów i poligrafii oraz wiedzy związanej z pozyskiwaniem źródeł energii i jej wykorzystania w Europie.

- TEST nr 1: 10 pytań odbędzie się 17.01.2017 - czas trwania 6 minut,

- TEST nr 2: 20 pytań odbędzie się 31.01.2017 - czas trwania 10 minut,

- TEST nr 3: 40 pytań odbędzie się 14.02.2017 - czas trwania 18 minut,

- TEST nr 4: 80 pytań odbędzie się 28.02.2017 - czas trwania 35 minut,

Za poprawną odpowiedź na pytanie będzie można uzyskać 1 punkt. W sumie uczestnik może uzbierać 150 pkt. za cały czas trwania I etapu.

Drugi etap konkursu będzie polegał na przygotowaniu filmu instruktażowego z elementami animacji 3D na jeden z zaproponowanych tematów:

1. Ogniwa fotowoltaiczne - domowa elektrownia.

2. Alternatywne źródła energii, czyli czym zastąpić węgiel.

3. Elektrownia wiatrowa - stara, nowa technologia XXI wieku.

Do wygranie wiele cennych nagród !

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych konkursem na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek (9 stycznia 2017 roku, podczas długiej przerwy w budynku B w sali komputerowej nr 7 - II piętro).

Anna Kosmowska, Krzysztof Błaszczyk