Włączamy się w akcję WOŚP!

14.01.2017 9:17

Społeczność ZSP nr 2 RCKUiP po raz kolejny przyłączyła się do kwesty prowadzonej przez WOŚP.

To już XXV finał tej akcji niosącej pomoc ludziom. To dzięki nawet tym najdrobniejszym wpłatom i zaangażowaniu wolontariuszy w działania, jest podnoszony poziom polskiej medycyny dziecięcej. Potrzebujące osoby mogą skorzystać ze sprzętu kupowanego z funduszy WOŚP. Jednym z uczniów z Blichu, zaangażowanych w tę akcję, jest Kamil Bodek – uczeń klasy II kształcącej w zawodzie technikum mechanizacji rolnictwa. W tym roku po raz pierwszy współpracuje z tą organizacją charytatywną. Jak mówi: „Wszystko zaczęło zupełnie przypadkowo, po prostu rozmawiałem z koleżanką, weszliśmy na temat WOŚP i stwierdziłem że spróbuję”. Każdy uczestnik otrzymuje identyfikator, na którym są napisane najważniejsze dane osobowe. Szefową oddziału w Łowiczu jest Katarzyna Kordecka. W niedzielę organizowany jest koncert w Klubie „Pracownia". Zebrane w szkole na Blichu pieniądze, zostaną przekazane na konto WOŚP.

Grzegorz Słoma