XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek - Domaniewice 2017

23.01.2017 20:32

   Jeszcze w świątecznym klimacie, czyli w okresie, kiedy w kościołach śpiewa się kolędy, dniach 14 - 15 stycznia 2017 r., reprezentanci ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu wzięli udział w XIV Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Domaniewicach. Szkołę z Blichu reprezentowali: Joanna Guzek, Marzena Woźniak – wokal oraz Maciej Sałuda – akompaniament na akordeonie. Startowali w kategorii: uczniowie szkół średnich / studenci do 25 lat – zespoły.

 

   Uczestników Festiwalu oceniało Jury w składzie: Maciej Salski, Michał Kocimski, Sebastian Kondratowicz. Po przesłuchaniu blisko sześćdziesięciu solistów i dwudziestu duetów ogłoszono wyniki. Blichowski zespół za wykonanie kolędy "Z narodzenia Pana" otrzymał wyróżnienie. Komisja Konkursowa w swojej ocenie brała pod uwagę: dobór repertuaru do regulaminu Konkursu oraz wieku uczestnika, poziom muzyczny, walory głosowe, aranżację, kulturę estradową, strój, ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność.

   Nauczycielem wspomagającym młodzież w przygotowaniu do Festiwalu był Piotr Sumiński. – Udział w wokalnych zmaganiach był dla nas kolejną okazją do zdobywania nowych doświadczeń, niezapomnianych przeżyć, rozwoju oraz spędzania czasu na doskonaleniu swoich pasji, jakimi są muzyka i śpiew – podsumowuje Asia. – Tego nam nikt nie odbierze – dodała Marzena, która w tym Festiwalu debiutowała.

   Organizatorem Festiwalu był Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach.

 

Piotr Sumiński