Logistycy uczą się od najlepszych - platforma TransEdu na Blichu

2.03.2017 18:37

02.03.2017 r. uczniowie II klasy kształcącej w zawodzie technik logistyk mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach poprowadzonych przez p. Lucynę Szierok i p. Monikę Mulińską – przedstawicielki wrocławskiej firmy Trans.eu, z którą nasza szkoła nawiązała współpracę.

Program TransEdu jest oparty na zasadzie rywalizacji i pozwala zapoznać się z technologiami wykorzystywanymi przez branżę TSL. Aplikacja TransEdu to gra oparta na działaniu systemu giełdy transportowej, stworzona jako wersja demo dla studentów i uczniów logistyki. W czasie zajęć uczniowie wcielili się w rolę przewoźnika drogowego i wykorzystując flotę pojazdów oraz kapitał zawierali transakcje biznesowe ze zleceniodawcami. Największe zyski zanotowała Paulina Majer i otrzymała nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Trans.eu. Uczniowie byli zachwyceni przebiegiem zajęć i w kwietniu wezmą udział w Akademickim Turnieju TransEdu dla uczniów oraz studentów szkół i uczelni logistycznych, w którym można zdobyć nagrody rzeczowe i pieniężne.

Platforma umożliwia również zdobywanie wiedzy, ponieważ pojawiają się na niej interesujące wykłady, krzyżówki, testy wiedzy oraz blog o tematyce logistycznej.

Magdalena Piechowska-Malińska