Prelekcje dla młodzieży w Zakładzie Karnym w Łowiczu

13.09.2011 0:00

Dnia 13.09.2011 klasa III TLOG wraz z wychowawczynią Agnieszką Leśniewską-Pisarek udała się na spotkanie z osadzonymi do łowickiego Zakładu Karnego. Było to pierwsze ze spotkań, które będą odbywać się cyklicznie. Tematem spotkania uczniów z osadzonymi było przekazanie im wiedzy na temat, jak niebezpieczne jest zażywanie narkotyków. Więźniowie z Zakładu Karnego opowiadali młodzieży o swoich przeżyciach, o tym jak bardzo niebezpieczne jest branie środków odurzających, które całkowicie zmieniły ich życie. Spotkanie trwało 2,5 godziny. Uczniowie wysłuchali historie osadzonych oraz dowiedzieli się o tym, jak przebiega ich pobyt w więzieniu. Osadzeni opowiadali młodzieży o planach na przyszłość. To spotkanie nauczyło uczniów wielu ważnych rzeczy, miedzy innymi tego, że narkotyki nie dają szczęścia tylko sprawiają ból psychiczny, cierpienie bliskich osób. Dla młodzieży była to lekcja życia, bo nie tylko liczy się przekazanie „suchej wiedzy”, ale istotne jest to, by zobaczyć egzystencję osób, które poszły zła drogą.

Agnieszka Leśniewska-Pisarek