Tęczowa kuchnia

4.04.2017 14:22

W dniu wczorajszym odbyły się warsztaty kulinarne zorganizowane przez młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu w ramach programu edukacyjnego „Tęczowa kuchnia” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych ‘Wyspa skarbów’ we współpracy z Placówka Opiekuńczo-Wychowawczą „Tęcza” w Kutnie.

W ramach spotkania odbyły się 4 warsztaty. Jedna grupa przygotowywała pizzę, druga kolorowe drinki, trzecia – koktajle owocowo- warzywne , natomiast czwarta – deser, pomarańczowe spaghetti z owocami, bitą śmietaną i kubusiowym kawiorem.

 

Nie było to pierwsze spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu i mamy nadzieję, że nie ostatnie.

 

Warsztaty zakończyły się wspólnym biesiadowaniem i degustacją przygotowanych potraw i napojów. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczennicom IV klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz ich opiekunowi Pani Iwonie Bogusiewicz – Kuś.

Dziękujemy naszej społeczności szkolnej za wsparcie w postaci drobnych upominków w postaci przyborów szkolnych dla dzieci jak również firmie Partners Team która podarowała słodycze na paczki wielkanocne dla wychowanków tego domu dziecka.

Iwona Bogusiewicz-Kuś