Ciągłe poszukiwanie, odpowiedzialność i pracowitość to cechy, które Piotrkowi pozwoliły działanie przekuć na sukces. Inspiracją do podjęcia w pracy konkursowej NOWEGO pomysłu, była tematyka, podjęta w trakcie warsztatów realizowanych w naszej szkole dla uczniów i gimnazjalistów, w ramach projektu RURAL DEAR AGENDA zatytułowanego: „Zasady dokonywania zakupów, uczciwy handel i racjonalna konsumpcja w świetle poszanowania naturalnego środowiska i jego rozwoju”
Dbałość o naturalne środowisko i odpowiedzialna produkcja dobrej żywności, połączone z działaniami przeciw modnemu dzisiaj konsumpcjonizmowi, połączył Piotrek ze swoim pomysłem na zmiany w gospodarstwie ojca.
Pracą zatytułowaną: „ Działać lokalnie, a myśleć globalnie” zaskoczył Komisję Konkursową w SGGW i Fundacji Roberta Schumana w Warszawie. Jest szczególnym uczestnikiem tego konkursu, który w zgodzie z regulaminem, po raz drugi, wykazał się interesującym i poprawnie przedstawionym pomysłem.
Praca zyskała uznanie komisji, o czym dowiedzieliśmy się najpierw 28 marca 2017 roku z informacji telefonicznej od przedstawiciela Komisji, a następnie z poczty elektronicznej. Poniżej fragment tych wspaniałych wieści, które otrzymaliśmy od koordynatora konkursu: „ Zgodnie z decyzjami poszczególnych Komisji Regionalnych jest nam miło przedstawić listę osób, które zakwalifikowały się do finału konkursu Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?
Edycja 2016/2017 :
- Paulina Kępka
- Piotr Ulatowski
- Mateusz Nowak
- Konrad Szajgin
- Michał Chrzanowski
- Wojciech Lasek
Wyżej wymienione osoby zapraszamy na Ogólnopolski Finał, który odbędzie się 20 kwietnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Prezentacje prac przed Centralną Komisją Egzaminacyjną odbywać się będą w sali 1/3A (budynek nr 37) w godzinach 11:30-14:00.” 20 kwietnia 2017 roku, w oparciu o prezentację multimedialną i oryginalne smaki natury, Piotrek będzie osobiście przekonywał Komisję Konkursową do zasadności swojego pomysłu.
Z życzeniami interesujących slajdów i dobrej finałowej prezentacji.