Nikt nie lubi być oszukiwany!

8.04.2017 9:04

Nasza uczennica z technikum agrobiznesu zajęła II miejsce w wojewódzkim konkursie "Korupcja - wszyscy tracimy".

6 kwietnia uczniowie z 2 klasy technikum agrobiznesu (TAŻ) oraz 3 TMA (technik mechanizacji rolnictwa i technik agrobiznesu) zostali zaproszeni do Łodzi, na finałowe spotkanie w IV LO w Łodzi w ramach projektu sfinansowanego z programu ERASMUS +. W projekcie wzięło udział około 600 młodych ludzi z terenu województwa łódzkiego. Na uroczyste zakończenie zostały zaproszone tylko 4 klasy: trzy z łódzkich liceów ogólnokształcących oraz jedna z technikum - z ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, więc czujemy się wyróżnieni.

Obecni tam przedstawiciele: Ministerstwa Sprawiedliwości, Prokuratury Regionalnej w Łodzi, Komendy Wojewódzkiej Policji, Straży Miejskiej w Łodzi, Kuratorium Oświaty w Łodzi oraz prasy wyjaśnili młodzieży, podając liczne przykłady, na czym polega korupcja i jakie są jej konsekwencje.

Po tej wymianie zdań nastąpiła najbardziej ekscytująca część spotkania, czyli wręczenie nagród dla osób, które brały udział w konkursie na plakat i hasło dotyczące przeciwdziałania korupcji. Jedną z nagrodzonych osób była uczennica 2 klasy technikum agrobiznesu Sylwia Sapińska. Znalazła się w ścisłym granie pięciorga wyróżnionych i nagrodzonych uczestników.

Wszyscy obecni uczniowie zostali podzieleni na siedem kilkuosobowych zespołów i mogli też zaprezentować swoje pomysły tworząc własne hasła antykorupcyjne. Grupą, która zdobyła największe uznanie jury, byli uczniowie z 2 klasy technikum agrobiznesu z Blichu, którzy po kilku minutach kreatywnego namysłu zaprezentowali hasło „NIE BIORĘ, BO MAM SWOJE”.

Zwycięzcom gratulujemy - przede wszystkim spontanicznych, ale jakże trafnych zachowań.

 

 

Elżbieta Wojtyna, Sylwia Sapińska kl. 2 TAŻ