I znowu sukces Piotrka Ulatowskiego z klasy IV TMR!

24.04.2017 12:34

     Piotrek Ulatowski z klasy IV TMR ZOSTAŁ SZCZEGÓLNYM LAUREATEM w konkursie "Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca?"

 

  

     Dnia 20 kwietnia 2017 roku, w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie we współpracy z Fundacją Roberta Schumana i Konrada Adenauera, odbył się finał XX edycji konkursu „Jak zreformować gospodarstwo mojego ojca”.

     W tej jubileuszowej edycji Piotrek zaistniał niekonwencjonalnie, bo do konkursu przystąpił po raz drugi. Swoim powtórnym udziałem zaskoczył Komisję Konkursową. W ubiegłym roku uzyskał tytuł laureata i jedną z ośmiu (tylu było laureatów) głównych nagród – indeks na studia wyższe na uczelniach rolniczych w Polsce.

W tym roku jest szczególnym Laureatem, z indeksem z ubiegłego roku!

     W prezentacji multimedialnej, „Działać lokalnie, a myśleć globalnie”, przygotowanej na finał, Piotrek przedstawił argumenty na to, że odpowiedzialna produkcja dobrej żywności, produkcja w harmonii z naturą, jest szansą dla środowiska naturalnego, a przede wszystkim szansą na zrównoważony rozwój i przeciwstawienie się modnemu dzisiaj konsumpcjonizmowi. Jednocześnie argumentował, że taka produkcja jest szansą dla efektów ekonomicznych gospodarstwa rolnego.

     I chociaż pomysły „pod prąd” wywołały dużą dozę dyskusji, to oryginalne smaki natury (bez kiszonkowe mleko, ser, masło), dały inne światło, dla póki co, mocno niszowych w Polsce produktów. Po prostu lepiej smakują!

     Inspiracją do podjęcia się napisania po raz drugi pracy konkursowej z nowym pomysłem, była dla Piotrka tematyka, podjęta w trakcie warsztatów realizowanych w naszej szkole dla uczniów i gimnazjalistów, w ramach projektu RURAL DEAR AGENDA zatytułowanego: „Zasady dokonywania zakupów, uczciwy handel i racjonalna konsumpcja w świetle poszanowania naturalnego środowiska i jego rozwoju”.

     Swoją postawą oraz łowickimi akcentami w przygotowanych slajdach, Piotrek pięknie promował Łowicz, powiat łowicki, a szczególnie Blichowską Szkołę. Współdziałanie z takim uczniem, jakim jest Piotrek, inicjatywnym, odpowiedzialnym i pracowitym, to przyjemność dla nauczyciela. Jeżeli wieńczy to, taki wynik jak wyżej, to radość jest ogromna.

     Następnego dnia, 21 kwietnia 2017 roku, również w SGGW, Piotrek wziął udział w regionalnym etapie Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, w bloku produkcja zwierzęca. I chociaż zabrakło mu szczęścia, aby znaleźć się wśród trójki najlepszych z trzydziestu, to już sama droga do tego etapu jest wielkim sukcesem.

     Z życzeniami dobrych i bardzo dobrych wyników na maturze oraz życzenia odważnych celów i ich realizacji w dorosłym życiu.

 

Opiekun w wędrówkach konkursowych Małgorzata Kosiorek