Witaminki, witaminki, czyli ... warsztaty żywieniowe dla dzieci

19.05.2017 11:05

     Dzieci w wieku przedszkolnym najintensywniej chłoną przekazywaną im wiedzę dlatego to idealny moment na naukę zasad zdrowego odżywiania. 16.05.2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarno - edukacyjne dla grupy dzieci ze szkoły w Domaniewicach.

     Zainteresowanie tematem odżywiania dzieci w tym wieku nie jest prostym zadaniem, a w szczególności przekonanie ich do prawidłowego żywienia, spożywania owoców i warzyw. Temu niełatwemu wyzwaniu starała się sprostać klasa I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Uczniowie tej klasy przygotowali i poprowadzi zajęcia dla dzieci, których celem miała być promocja prawidłowych postaw żywieniowych.

     Na warsztatach dzieci poznały piramidę zdrowego żywienia, nasi uczniowie wykonali między innymi: pokazy flambirowania jabłek, pokazy dekoracji z owoców i warzyw, pokaz produkcji lodów marchewkowych.

     Poza przedstawieniem umiejętności naszych uczniów nasi goście samodzielnie wypiekali bułeczki razowe, z których później przygotowywali kolorowe kanapki pełne warzyw, sporządzali także smaczne owocowe koktajle.

     Dzieci dzielnie pracowały całe zajęcia, pięknie oraz z uśmiechami na twarzy próbowały i smakowały wszystkich potraw, dlatego też warsztaty można zaliczyć do udanych. Nauka poprzez zabawę to najlepszy sposób na wpajanie i utrwalanie dobrych nawyków.

 

Agnieszka Golan