Jak nie czytam, jak czytam

3.06.2017 21:30

Z raportu Biblioteki Narodowej wynika, że w 2015 roku 63% Polaków powyżej 15 roku życia nie przeczytało żadnej książki.

By propagować radość czytania i promować modę na czytanie, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”, organizowanej przez redakcję miesięcznika „Biblioteka w szkole ” mającej na celu ustanowienie rekordu czytania książek w jednym momencie.

Akcja czytelnicza miała miejsce 1 czerwca 2017 roku. Uczniowie klas pierwszych ,drugich i trzecich zebrali się na sali gimnastycznej. Każdy uczeń przyniósł swoją książkę lub wypożyczoną z biblioteki szkolnej. Punktualnie o godz.9.00 rozpoczęło się wspólne czytanie.

Akcja czytelnicza promowała czytanie i książki. Pokazała uczniom, że czytanie jest powszechne i trendy, a czytaniem można i należy się chwalić. Wspólne czytanie okazało się imprezą integrującą środowisko szkolne i jednocześnie promującą bibliotekę szkolną.

Wśród czytających nie zabrakło Dyrekcji, nauczycieli, a także pracowników szkoły. Brawo!

Przykład idzie z góry!

Ewa Szwarocka - Szczepańska