XIII Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

9.06.2017 11:50

     Dnia 07.06.2017 r. w ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki w Łowiczu odbył się XIII Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Konkurs przygotowały, przeprowadziły i sprawdziły nauczycielki języka niemieckiego: p. Marta Staszewska i p. Paulina Dróżdż.

     W konkursie udział wzięli chętni uczniowie z klas pierwszych i drugich technikum, a konkretnie z klasy I Technikum Informatycznego b, I Technikum Informatycznego c, I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, I Technikum Logistycznego i II Technikum Informatycznego.

     Konkurs sprawdzał umiejętność czytania ze zrozumieniem, wiadomości uczniów z zakresu gramatyki i leksyki niemieckiej oraz wiedzę krajoznawczą dotyczącą krajów niemieckojęzycznych. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów językiem niemieckim, rozwijanie językowych uzdolnień młodzieży, pogłębianie wiadomości z zakresu leksyki, gramatyki i kultury krajów niemieckojęzycznych oraz rozwijanie sprawności czytania ze zrozumieniem.

     Zwycięzcą konkursu został uczeń klasy I TIC – Jakub Owczarek, II miejsce zajął Tomasz Muras z klasy I TMA, zaś III miejsce ex aequo zajęli Rafał Pietrzak - uczeń klasy II TIN i Adrian Łukawski z klasy I TMA.

     Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.

     Wszystkim uczniom, a w szczególności zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy.

Marta Staszewska