Tajemnice Polskiego Radia, pamiątki z historii i fenomenalny musical w technologii 3D - „Romeo i Julia” w Teatrze „Studio Buffo”- tak w skrócie można opisać wycieczkę uczniów z Blichu

24.09.2017 11:16

Dnia 22 września 2017 roku uczniowie klasy II kształcącej w zawodach: technik agrobiznesu, technik mechanizacji i agrotroniki wraz z Panią Pauliną Dróżdż i Panem Grzegorzem Słomą – organizatorami wycieczki mieli możliwość zapoznać się z pracą dziennikarzy w Polskim Radiu. 

To już kolejny taki wyjazd, który ma na celu poszerzanie wiedzy na temat mediów funkcjonujących w kraju. Pani Agnieszka Ciecierska – reporter  bardzo ciekawie opowiadała o pracy w radiu. Młodzież miała okazję zobaczyć pomieszczenia konferencyjne, studia nagrań i realizacji programów, posłuchać fragmentu audycji oraz podpatrzeć jak zostaje ona realizowana. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez panią dziennikarz.  Kolejnym punktem programu wycieczki było Muzeum Wojska Polskiego. To wyjątkowe miejsce  powstało 22 kwietnia 1920 roku, na mocy dekretu Naczelnego Wodza, Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Jego organizatorem i pierwszym dyrektorem był płk Bronisław Gembarzewski. W chwili obecnej w zbiorach muzealnych znajduje się ponad 250 tys. eksponatów. Zbiory wciąż powiększają się o nowe zakupy oraz liczne dary. Młodzież z zainteresowaniem oglądała eksponaty z różnych okresów historycznych i słuchała wykładu przewodnika.

Moc wrażeń i niesamowite przeżycia wywołał wśród uczniów obejrzany przedpremierowy, grany pierwszy raz w Teatrze Studio Buffo musical  „Romeo i Julia” w technologii 3 D. Warto dodać, że to najnowsza produkcja Janusza Józefowicza. Niesamowite efekty dźwiękowe, wizualne, padający na scenie deszcz, fenomenalna gra aktorów sprawiły , że widzowie oglądali spektakl z zapartym tchem, a co chwilę  w teatrze  dało się słyszeć gromkie brawa.  Po spektaklu uczniowie  mieli możliwość spotkać się i porozmawiać z odtwórcami  głównych ról– Magdaleną Dąbkowską- Julią, Mateuszem Jakubcem - Romeem, Pawłem Orłowskim- Merkucjem.  Aktorzy opowiadali o próbach, przygotowaniach do spektaklu, następnie wpisali się do Kroniki Szkolnej i zrobili wiele pamiątkowych zdjęć z uczniami i ich opiekunami. Była to kolejna bardzo ciekawa edukacyjno-kulturalna wycieczka uczniów z Blichu.

Grzegorz Słoma, Paulina Dróżdż