Sukces drużyny z Blichu w Konkursie „Podhalańskie i spiskie drogi do niepodległości”

10.10.2017 20:40

     Dnia 10 X 2017 r. odbył się etap I (powiatowy) w.w Konkursu, naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Kinga Flis z klasy II Technikum Informatycznego „B”, Grzegorz Pacler z klasy II Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki/Technikum Agrobiznesu oraz Marek Molenda z klasy IV Technikum Informatycznego. Opiekunem drużyny był nauczyciel historii Grzegorz Chojnacki.

     Zawody dla naszego powiatu przeprowadzono w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 im. Władysława Grabskiego w Łowiczu. Równolegle do tych zmagań przystąpili również uczniowie z kilku innych powiatów (Kartuskiego, Poznańskiego, Świdnickiego, Tatrzańskiego i Miasta Sopot). Tematem przewodnim Konkursu była: „Rola powstań Śląskich i plebiscytów w kształtowaniu się granic II Rzeczpospolitej”, a patronat honorowy nad Konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

     Nasza drużyna okazała się najlepsza i tym samym awansowała do finału Konkursu, który się odbędzie 10 XI 2017 r. w Białym Dunajcu. Będzie tam reprezentowała nasz powiat.

     Gratulujemy uczniom sukcesu i życzymy powodzenia w finale.

 

 

Grzegorz Chojnacki