Logistycy z wizyta w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie

16.10.2017 19:43

     Dnia 16 października klasa II technikum kształcącego w zawodzie technik logistyk wraz z opiekunami: p. Agnieszką Leśniewską i p. Donatą Skierską, uczestniczyła w ciekawych warsztatach na jednej z najlepszych uczelni w Polsce – Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, z którą nasza szkoła nawiązała współpracę.

     Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez wykładowców WAT-u na temat roli i zadań logistyki oraz jej miejsca na rynku w Polsce. Przedstawiono im zakres działania wydziału logistyki oraz wprowadzono do zagadnień cyberbezpieczeństwa. Wykładowcy zachęcali do studiowania na Wojskowej Akademii Techniczej i mówili o ogromnych możliwościach pracy w logistyce i spedycji dla tych, którzy z tym zawodem wiążą swoją przyszłość.

     Dodatkowo uczniowie mogli obejrzeć na terenie uczelni Park Techniki Wojskowej i poznać szczegółowe dane techniczne m.in. czołgu i amfibii Rosomak, które znajdowały się w hangarze sprzętu czołgowo-samochodowego, pojazdów specjalistycznych i sprzętu inżynieryjno-saperskiego.

     W dalszej części zajęć uczniowie zmierzyli się z wykonaniem projektu logistycznego "Epidemia – czy jesteś w stanie uratować ich wszystkich?", który polegał między innymi na zaplanowaniu procesu ochrony ludzi w przypadku epidemii wirusem AH1N1. W czasie zajęć uczniowie wcielili się w różne role, próbując stworzyć plan działania na wypadek nagłej epidemii.

     Było to kolejne, bardzo udane spotkanie z wykładowcami Wojskowej Akademii Technicznej.

     Druga część wycieczki to specyficzna lekcja sportu w Hangarze 646, gdzie uczniowie pod opieką trenerów sprawdzali swoją kondycję fizyczną łącząc sport z zabawą. Wspólna rozgrzewka, nauka podstaw skakania na trampolinach, rozciąganie, zabawa na planszy akrobatycznej i w basenie z gąbkami była sposobem na dodatkową integrację klasy.

 

Agnieszka Leśniewska, Donata Skierska