Konkurs ortograficzny

26.10.2017 20:26

26 października 2017r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyły się eliminacje szkolne XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego, który skierowany był do wszystkich uczniów naszej szkoły. Do tego etapu konkursu przystąpiło 16 uczniów.

Celem konkursu było: promowanie umiejętności w zakresie stosowania zasad ortograficznych języka polskiego, doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej, kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych, kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli oraz rozwijanie zainteresowań kulturą języka polskiego. Uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortograficzne.

Na tym etapie uczniowie mieli do napisania dyktando, którego stopień trudności był bardzo duży, jednak piszący poradzili sobie znakomicie z zawiłościami polskiej ortografii. Prace konkursowe oceniła szkolna komisja, która wyłoniła osoby z najmniejszą liczbą błędów. Są to:

Krzysztof Wilk z klasy II TIN a,

Kinga Jaros z klasy III TŻiUG,

Marcin Zielak z klasy IV TTG.

Finaliści będą reprezentowali naszą szkołę podczas Powiatowego Konkursu Ortograficznego organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące im. Józefa Chełmońskiego dnia 7 listopada 2017r.

Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnym dyktandzie, już za rok!

Donata Skierska