Gazetki szkolne z przesłaniem i jeszcze coś...

31.10.2017 21:54

Od początku roku szkolnego uczniowie wykonali, pod moim okiem, kilka gazetek szkolnych. Oto efekt naszych starań. Wszystkim z Was serdecznie dziękuję za pomoc. Wszystkich nauczycieli serdecznie zapraszam do współredagowania kolejnych gazetek.

Miło jest mi poinformować Państwa, że współpraca biblioteki z nauczycieli kwitnie, gdyż systematycznie się spotykamy i dyskutujemy o przeczytanej literaturze. Kilka osób z grona pedagogicznego, a także uczniowie z naszej szkoły zasilili szranki koła czytelniczego. Nasze spotkania dotyczyły rozmów na temat Tadeusza Kościuszki, Josepha Konrada Korzeniowskiego, Julii Hartwig i literatury pięknej. W rezultacie naszych rozmów, wspólnie wybraliśmy materiały na gazetkę "Pozostaną w naszej pamięci...". Tematem naszych następnych spotkań będzie Józef Piłsudski, polskie rzeki i twórczość Zbigniewa Kostrzewy (gościa specjalnego).

15 listopada odbyło się spotkanie z poezją wiecznie żywą pod hasłem "Czysta Bzura Czysta Wisła", w ramach którego gościł u nas lokalny poeta Zbigniew Kostrzewa, który zaprezentował swoje wiersze uczniom dwóch klas technikum 2 TŻU oraz 1 TLa wraz  z nauczycielami - Panią Agnieszką Golan i Panem Waldemarem Osicą. Gościa serdecznie przywitał Pan wicedyrektor Janusz Wróbel, który opowiedział zgromadzonym o realizowanym projekcie Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, gdyż to wydarzenie stanowiło kolejny etap jego realizacji. A następnie poczytaliśmy, po komentowaliśmy, a nawet pooddychaliśmy poezją. Poezjowaniu towarzyszyła prezentacja Izabeli Pudłowskiej, na temat Bzury, którą przedstawiłam. Miło nam było gościć na spotkaniu mamę autorki tej prezentacji, Panią Magdalenę Drobnik-Pudłowską. W trakcie tej chwili z poezją, chętne osoby przeglądały album o Wiśle i przewodnik atrakcji nad Bzurą, pozyskane na ten cel z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łowiczu. 

Olga Stera