VIII KWESTA NA RZECZ RATOWANIA ZABYTKOWYCH GROBÓW ŁOWICKICH CMENTARZY

1.11.2017 22:27

Tak zimno a Oni w pełnej klasie zdobywają fundusze na renowację zabytkowych grobów łowickich cmentarzy. Dnia 1-2 listopada 2017 r. blichowska młodzież należąca do Szkolnego Koła PTTK oraz członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu pod przewodnictwem nauczycielek Lindy Jakubowskiej i Mileny Wojdy- Wróbel ze wsparciem Pani Agnieszki Leśniewskiej zbierali fundusze do puszek na rzecz renowacji zabytkowych grobów.

Zbiórka odbyła się na Cmentarzu Katedralnym w Łowiczu. Nasi blichowscy wolontariusze podeszli do zadania bardzo poważnie. Mimo zimna z uśmiechem na twarzy zachęcali odwiedzających cmentarz do wrzucania datków do puszek .Na koniec puszki były pełne i ciężkie. I o taki efekt nam nam chodziło. Dzięki takim zbiórkom kilkanaście zabytkowych pomników już odnowiono, na remont następnych gromadzone są corocznie o tej porze fundusze. Zebrane dziś i jutro pieniądze przeznaczone będą na renowację pomnika Jana Konopackiego na cmentarzu katedralnym. Jutro (2 listopada) członkowie Szkolnego Koła PTTK będą również wspierać akcję od godziny 9 do 13.

Linda Jakubowska