Kółko żywienia

17.11.2017 12:16

Kółko żywienia w 2017r.

Opiekun Kółka Żywienia - mgr inż. Iwona Bogusiewicz Kuś nauczyciel przedmiotów zawodowych żywieniowych.

Kółko Żywienia istnieje w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 RCKUiP w Łowiczu od kilkunastu lat. Zajmuje się szeroko rozumianą promocją zdrowego stylu życia.

Do jego zadań należy przeprowadzanie wykładów, pokazów, pogadanek z dziedziny aktualnych trendów i problemów żywieniowych.

Członkowie Kółka prowadzą również warsztaty kulinarne. Pod opieką Kółka znajdują się 3 gazetki po jednej w każdym z budynków naszej Szkoły. Na gazetkach staramy się również oprócz umieszczania informacji o aktualnej działalności

Kółka prowadzić zdrowotne akcje promocyjne. Członkowie Kółka to bardzo aktywna grupa, która lubi brać udział w różnego rodzaju wyjazdach edukacyjnych min. na wykłady Wszechnicy Żywieniowej SGGW, Warszawskiej Szkoły Zdrowia, kuchni znanych lokali gastronomicznych itp..

Członkiem Kółka Żywienia może zostać każdy uczeń naszej Szkoły.

Spotkania odbywają się w drugi wtorek miesiąca na ósmej godzinie lekcyjnej w Sali Obsługi Konsumenta w budynku C.

Członkowie Kółka Żywienia w roku szkolnym 2017/18:

Klasa I TŻiUG:

1. Sabatowska Kamila