III miejsce Angeliki Warackiej w konkursie „Bociany w Powiecie Łowickim”

22.11.2017 22:43

Dnia 22 listopada 2017 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie fotograficznym „Bociany w Powiecie Łowickim” Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Łowiczu- Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa.

Cele konkursu to:

- zainteresowanie naturą i walorami przyrodniczymi Powiatu Łowickiego uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych poprzez obserwację życia bocianów i wyrażenie tego w formie fotografii;

- tematem przewodnim konkursu jest bocian napotkany podczas wycieczek na terenie Powiatu Łowickiego;

- promocja młodych fotografów - amatorów.

Z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu w konkursie brali udział uczniowie: Angelika Waracka z klasy pierwszej kształcącej w zawodzie technik logistyk, Justyna Majcher z klasy drugiej kształcącej w zawodzie technik logistyk, Bartosz Staniszewski z klasy trzeciej kształcącej w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa. Uczniowie wykonali zdjęcia prezentujące bociany. Fotografia Angeliki Warackiej została nagrodzona i zdobyła III miejsce w Powiecie Łowickim. Młodzież do konkursu przygotował nauczyciel języka polskiego- Grzegorz Słoma.

Grzegorz Słoma