XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

7.12.2017 21:48

W dniu 7 listopada 2017 r. w I LO im. Józefa Chełmońskiego w Łowiczu odbył sie XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny

Naszą szkołę reprezentowalo troje uczniów: Kinga Jaros z klasy III TŻiUG, Krzysztof Wilk z klasy II TIN i Marcin Zielak z klasy IV TŻiUG. W konkursie na tym etapie uczestniczyło 32 uczniów ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, chcących sprawdzić swoją wiedzę ortograficzną. Tekst dyktanda był trudny, szczególnie pd względem interpunkcyjnym i poruszał problematykę uczciwości, oraz tego, jakie są konsekwencje ściągania na sprawdzianach.

Dziś, 7 grudnia ogłoszone zostały wyniki. Nie wyłoniono mistrza ortografii (warunkiem otrzymania tego tytułu jest napisanie dyktanda bezbłędnie). Udział Kingi Jaros, uczennicy naszej szkoły zakończył się jednak wielkim sukcesem, gdyż uzyskała zasłużone wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy wielu kolejnych osiągnięć!

Donata Skierska