Rolnictwo precyzyjne

9.01.2018 20:20

W dniu 5 grudnia w szkole na Blichu odbył się kurs pt. Rolnictwo precyzyjne. Kurs został Przeprowadzony przez pracowników firm CNH w Płocku i TechPom Serwis Steyer Case Szydłowo. W kursie uczestniczyli uczniowie klas trzecich Technikum Mechanizacji Rolnictwa i klas drugich Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki.

Szkolenie składało się z dwóch części. W pierwszej teoretycznej części uczniowie zapoznali się z nowoczesnymi systemami prowadzenia agregatów uprawowych i maszyn po polu, ekonomicznymi i organizacyjnymi aspektami rolnictwa precyzyjnego, oraz technicznymi wymaganiami co do sprzętu, który jest wykorzystywany w tego typu technologii uprawy. W części drugiej szkolenia uczniowie mogli osobiście zapoznać przy pomocy sprzętu który jest własnością szkoły jak programuje się warunki pracy agregatu ciągnikowego do prac polowych. W tym pomocni byli pracownicy firmy TechPom. W kursie uczestniczyli również nauczyciele, którzy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii stosowanych w rolnictwie.

Mariusz Szewczyk