Olimpiada Przedsiębiorczości i Zarządzania      

13.03.2018 20:07

W dniu 9 marca 2018 r. nasi uczniowie brali udział w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanym przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej

Adresatami tej olimpiady są uczniowie szkół średnich z całej Polski. Tematem przewodnim VI OPiZ jest „Przedsiębiorca we współczesnej gospodarce”.

Zawody I stopnia odbyły się 12 grudnia 2017 r. w każdej ze zgłoszonych szkół. W naszej Szkole wzięło w nich udział 11 uczniów. Pięciu z nich, którzy zakwalifikowali się do zawodów II stopnia (okręgowych) zostało zaproszonych do Warszawy.

Zawody II stopnia (okręgowe) rozegrane zostały w szkołach partnerskich – w naszym przypadku była to Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Na zawody okręgowe pojechało 5 uczniów z klasy 2 TMA: Kamil Bogusz, Paweł Brzozowski, Damian Gradowski, Mateusz Lesiewicz i Tomasz Muras pod opieką nauczyciela przedmiotów ekonomicznych – pana Jerzego Zabosta.

Uczniowie musieli wykazać się wszechstronną wiedzą z dziedziny ekonomii, finansów, zarządzania a także polityki gospodarczej.

Przed rozpoczęciem testów z uczniami spotkał się prof. Akademii Leona Koźmińskiego dr hab. Grzegorz Mazurek – prorektor ds. współpracy z zagranicą.

Na wyniki musimy poczekać kilka tygodni, jednak już samo zakwalifikowanie się do etapu okręgowego spośród prawie trzech tysięcy uczestników było dla wyżej wymienionych uczniów szczególnym wyróżnieniem, czego dopełnieniem była wizyta na renomowanej uczelni.

 

 

 

Jerzy Zabost