Scenariusz zajęć z Podstawy Transportu w Logistyce
Imię i nazwisko: Agnieszka Leśniewska
Rok: 2018, grupa: III TL
Data: II semestr 2017/2018
Temat zajęć: Metody automatycznej identyfikacji
Cel główny:
Wskazanie powiązania logistyki z metodami automatycznej identyfikacji danych w transporcie
Cele szczegółowe:
- uczeń wykorzystuje wiadomości i pojęcia z poprzednich zajęć o logistyce, o głównych zadaniach systemu RFID , ADC stosowane w transporcie
- uczeń zapoznaje się z pojęciem ADC, korzyści ze stosowania technik ADC, podział technik ADC,
- uczeń potrafi zdiagnozować korzyści ze stosowania głównych elementów programu ADC, RFID w systemie transportowym
- uczeń potrafi wskazać różnice w rodzaju zastosowanych drukarek do drukowania kodów kreskowych w transporcie
- uczeń potrafi wskazać różnicę w sprzęcie do odczyty kodów kreskowych
Czas: 45 min
Formy organizacyjne: praca indywidualna
Metody: przypomnienie i wyjaśnienie pojęć związanych z tematem.
Materiały i środki dydaktyczne: projektor, prezentacja PPT, film dydaktyczny.
Czas |
Tok zajęć |
Kształcone umiejętności – celowość działania |
Komentarz |
||
|
Czynności nauczyciela |
Czynności ucznia |
|
|
|
|
Część wstępna |
||||
5 min |
1. Sprawdzenie obecności i podanie uczniom tematu
|
- uczeń słucha i zapisuje temat lekcji - uczeń odpowiada na pytania nauczyciela |
- umiejętność słuchania - świadomej aktywności |
|
|
15 min
15 min
|
1. Przekazanie ogólnych informacji dotyczących ADC, RFID, prezentacja PPT
2.Omówienie pojęcia ADC, RFID . Zanotowanie wiadomości w zeszycie.
Film dydaktyczny
|
- uczeń słucha notuje.
Uczeń słucha, ogląda, |
- umiejętność słuchania i porządkowania wiedzy
- odwołanie się do własnych doświadczeń
Odwołanie do własnych doświadczeń |
|
|
|
Część końcowa |
||||
10 min |
1. Podsumowanie wiedzy uzyskanej na lekcji. |
- uczniowie podsumowują uzyskaną wiedzę i porównują teorię z praktyką |
- oceny |
|