Marek Molęda w V edycji Konkursu Żołnierze Wyklęci Obudźcie Polskę

27.03.2018 22:15

W Wojewódzkiej Bibliotece im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi 27 marca 2018r. odbyła się finałowa rozgrywka wspomnianego konkursu.

Uczeń naszej szkoły Marek Molęda znalazł się w gronie 40 najlepszych uczniów z województwa łódzkiego. Przyszło mu rywalizować z uczniami wielu renomowanych Liceów Ogólnokształcących z takich miast jak: Łódź, Sieradz, Pabianice, Kutno, Skierniewice i innych.

 Na wstępie zebranych gości przywitała pani Dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki-Barbara Czajka i oddała głos Parlamentarzystom RP, którzy byli głównymi organizatorami Konkursu. Kolejno głos zabrali Posłowie: Piotr Polak, Robert Telus i Waldemar Buda. Podkreślali, że zgromadzeni dziś uczniowie są wyjątkowi z dwóch powodów-stanowią najlepszą czterdziestkę spośród ponad dwóch tysięcy uczestników Konkursu oraz potrafili znaleźć czas na pogłębioną naukę dotyczącą ważnych wydarzeń z historii Polski.

Test konkursowy składał się z 50 pytań-zwycięscy zdobyli maksymalną liczbę punktów. W czasie pracy młodzieży, opiekunowie mieli możliwość zwiedzenia zbiorów specjalnych Biblioteki. Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody za udział w konkursie a Parlamentarzyści wręczyli cenne nagrody rzeczowe dla zwycięskiej ósemki laureatów. Dla Marka udział w tych zmaganiach był cennym doświadczeniem i dużym sukcesem - zważywszy, że był jedynym reprezentantem naszego powiatu.

 

Grzegorz Chojnacki