Kolejny sukces na Blichu    

8.04.2018 21:13

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń klasy 4 technikum logistycznego Mateusz Chmurski zajął 7 miejsce i zdobył tytuł laureata w zawodach centralnych przeprowadzonych w dniu 6 kwietnia 2018 roku w Sopocie II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej organizowanej przez Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego.

Mateusz otrzymał indeks na uczelnię i nagrody rzeczowe. W finale brało udział 61 uczestników z całej Polski.Nasz laureat w dniu 5 kwietnia podczas zorganizowanego wyjazdu przez Uniwersytet Gdański odwiedził Zarząd Portu Morskiego Gdynia SA, w którym szeroko została przedstawiona infrastruktura transportu miejskiego. Na zakończenie wizyty studyjnej w Porcie Morskim nasz uczeń Matusz odwiedził Muzeum Emigracji w Gdynki. Siedziba Muzeum znajduję się nad samym morzem, pod adresem „Polska1”. Jest nią – wzniesiony w dwudziestoleciu międzywojennym- zabytkowy Dworzec Morski. Od 2014 roku znowu jest ozdobą miasta, a także jego wizytówką dla tysięcy pasażerów największych statków wycieczkowych z całego świata, które co roku cumują właśnie tutaj, na nabrzeżu Francuskim.

Kolejny dzień 6 kwietnia Mateusz punktualnie o godzinie 11.00 przystąpił do zmagań eliminacyjnych. Zagadnienia dotyczyły infrastruktury morskiej, materiałów niebezpiecznych oraz zagadnień dotyczących transportu i spedycji. Ogłoszenie wyników nastąpiło o godzinie 13.00, gdzie podczas uroczystej gali nasz laureat uzyskał indeks na uczelnię oraz zajął 7 miejsce. Gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszej karierze.

Agnieszka Leśniewska