Spotkanie młodzieży z Panem Krzysztofem Miklasem

12.04.2018 21:51

Dnia 11.04.2018r młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w niecodziennym i bardzo ciekawym spotkaniu.

Krzysztof Miklas Ukończył I Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu, następnie w 1972 roku ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego , a w 1975 roku podyplomowe studium dziennikarstwa UW.

Komentował w Polskim Radiu i TVP dziesięć igrzysk olimpijskich (po pięć letnich i zimowych), począwszy od Seulu (1988) m.in. biegi narciarskie, biathlon, skoki narciarskie oraz lekkoatletykę, pięciobój nowoczesny i podnoszenie ciężarów.

Był felietonistą łowickiego tygodnika „Nowy Łowiczanin” i prasy polonijnej , członkiem Komisji Etyki, działaczem Polskiego Komitetu Olimpijskiego (Komisja Polonijna) i Stowarzyszenia Wspólnota Polska (Komisja Sportu i Młodzieży).

W 2001 r. za działalność na rzecz Polonii odznaczony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi.

Krzysztof Miklas wygłosił prelekcję dla dwóch grupom młodzieży, każda trwała około 1,5 godziny. Uczestnikami byli uczniowie klas: IVTMA , I TLB, II TŻiUG, I TMR, I BS, II TLB, III TLG, II TLA, II ZSM, II TMRiA, III TMR wraz z nauczycielami.

Wystąpienie było niezwykle ciekawe i w barwny sposób zobrazowane licznymi fotografiami dokumentującymi wieloletnią działalność. Zrobiło to ogromne wrażenie na uczestnikach, a sala podczas obu wystąpień była wypełniona po brzegi.

Organizatorami spotkania byli ks. Radosław Sawicki oraz Samorząd Uczniowski.

 

Magdalena Gasińska