Jakub Kamiński z klasy I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki finalistą jubileuszowego X Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Ergonomii o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. 

19.04.2018 12:15

W dniu dzisiejszym 18.04.2018 r w murach SGGW w Warszawie odbył się finał konkursu dotyczącego trudnej, wymagającej i niezmiernie ważnej tematyki ergonomii i bezpieczeństwa podczas pracy w gospodarstwie rolnym.

Konkurs corocznie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Tegoroczni finaliści zostali wyłonieni z ponad trzech tysięcy uczniów ze 135 szkół rolniczych z całej Polski.

Naszą szkołę dumnie reprezentował uczeń klasy.1TMRiA Kuba Kamiński.

Organizatorami tego przedsięwzięcia są KRUS, Oficyna Wydawnicza OIKOS z miesięcznikiem "Bez Pługa" oraz najlepszy wydział SGGW-Wydział Inżynierii Produkcji w skrócie WIP.

Patronat nad kursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w osobie Pana Ministra Jurgiela.

Zainteresowanie tematem podyktowane jest zapewnie kilkoma czynnikami. Niewątpliwie należą do nich nagrody fundowane przez sponsorów.

O randze konkursu świadczy to, że nagrodą główną jest indeks na wydziały SGGW dla najlepszych uczestników.

Nagradzanych jest tylko 5 uczniów z najlepszymi wynikami. Oprócz miejsca na uczelni najlepsi mogli liczyć na cenne nagrody rzeczowe,o które postarali się hojni sponsorzy.

Uczestnicy konkursu po wymagającej rywalizacji, w towarzystwie studentów mieli możliwość zwiedzania WIP. Zostały przygotowane specjalnie dla nich warsztaty i ćwiczenia. W ten sposób młodzież szkolna mogła poczuć się przez chwilę jak studenci tego technicznego wydziału.

W czasie kiedy uczniowie zwiedzali i zapoznawali się z uczelnią, towarzyszący im nauczyciele wzięli udział w pouczającej konferencji dotyczącej szeroko rozumianej tematyki ergonomii i BHP w rolnictwie.

Dzisiejszy wyjazd do Warszawy był bardzo ciekawy i pomimo tego, że Kuba nie znalazł się w pierwszej piątce, uważam za udany. Uczeń zdobył cenne doświadczenie i zachęcony nagrodami obiecał, że już niebawem zaczyna przygotowania do kolejnej edycji.

 

 

Katarzyna Mańkowska