Wojna i miłość tematem musicalu „Piloci” w Teatrze Roma    

19.04.2018 21:22

Dnia 18 kwietnia 2018 roku uczniowie z klas kształcących w zawodach: technik mechanizacji rolnictwa, technik informatyk, technik logistyk, technik agrobiznesu wraz z Panią Donatą Skierską i Panem Grzegorzem Słomą- organizatorami wycieczki, obejrzeli musical „Piloci” w reżyserii Wojciecha Kępczyńskiego.

Premiera spektaklu odbyła się 7 października 2017 r. w Teatrze Roma w Warszawie. Sztuka opowiada o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana- polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której niezwykle ważną rolę odegrali polscy piloci. Wspaniała gra aktorów, niezwykła scenografia, barwne kostiumy, choreografia, efekty pirotechniczne sprawiły, że widzowie byli zachwyceni musicalem, o tym świadczyły gromkie brawa.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczą w wyjazdach organizowanych po zajęciach lekcyjnych, które mają na celu poszerzenie wiadomości związanych ze sztuką.

 

Donata Skierska,Grzegorz Słoma