POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM 2018 ROZSTRZYGNIĘTY.

27.04.2018 10:42

25 kwietnia 2018 roku na terenie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych przy ul. Blich w Łowiczu po raz kolejny odbyły się powiatowe eliminacje Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Organizatorem konkursu jest Polski Związek Motorowy, Policja, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego i Kuratorium Oświaty. Konkurs jest doskonałą okazją do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci i młodzieży szkolnej, w formie współzawodnictwa pomiędzy szkołami podstawowymi i gimnazjami z powiatu łowickiego. Istotnym celem konkursu jest działanie na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników dróg.

Poszczególne etapy turnieju to: część teoretyczna - w formie testu oraz praktyczna: jazda rowerem po miasteczku ruchu drogowego i na torze sprawnościowym, a także zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tym roku do konkursu przystąpiło 10 szkół podstawowych i 4 gimnazja. Zwycięskie drużyny będą reprezentować powiat łowicki podczas eliminacji wojewódzkich Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Piotrkowie Trybunalskim w dniu 25 maja br.

Nagrody ufundowali: Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi, Starostwo Powiatowe w Łowiczu, Urząd Miasta w Łowiczu. Konkurs uświetnili swoją obecnością: Starosta Powiatu Łowickiego – Krzysztof Figat, Burmistrz Łowicza – Krzysztof Jan Kaliński, Z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Łowiczu – podinsp. Jerzy Olejniczak oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Łowiczu – Maria Laska.

Źródło: 

http://www.lowicz.policja.gov.pl/?serwis=elc&dzial=informacje&id=25088

zdjęcia Katarzyna Mańkowska