Grecka przygoda uczniów z Blichu - praktyki 2018

11.05.2018 11:36

Dnia 22.04.2018 r. 20 uczniów klas logistycznych oraz 15 uczniów klas informatycznych wraz z opiekunami: Agnieszką Leśniewską, Magdaleną Gasińską i Krzysztofem Błaszczykiem wyjechało na dwutygodniowe praktyki do greckiego miasta Panteleimon. Miejscem zakwaterowania był Hotel San Panteleimon, na riwierze olimpijskiej u podnóża pasma górskiego Olimp, zlokalizowanym tuż nad Morzem Egejskim. Codziennie uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych z logistyki i informatyki oraz wycieczkach fakultatywnych. Mieli okazję zwiedzić ciekawe miejsca, podziwiać uroki greckiej kultury i niesamowite krajobrazy. Uczestniczyli w wyjazdach do Leptokarii, Starego Platamonas – małego rybackiego miasteczka, Starego Panteleimon – pięknej, maleńkiej osady zbudowanej z drewna i kamienia, zobaczyli też ruiny zamku w Platamonas. Zwiedzili najbardziej charakterystyczne zabytki Thessalonik, podziwiali Morze Śródziemne. Popłynęli statkiem Elizabeth - Kapitan Kostas na urokliwą grecką wyspę Skiathos. Podczas czterogodzinnego rejsu czas umilała muzyka i świetna zabawa. W drodze powrotnej zacumowano statek przy jednej z najpiękniejszych plaż – Koukounaries Beach, słynącej z niepowtarzalnego „brokatowego piasku”. Tam młodzież miała okazję zażyć kąpieli morskiej oraz słonecznej. Brali udział w wieczorze greckim zorganizowanym przez pracowników hotelu. W drugim tygodniu pobytu odbyły się praktyki wyjazdowe do oliwiarni oraz fabryki sera feta a także wyjazd do Klasztorów Meteory. Młodzież wróciła do Łowicza 5 maja 2018 r. Wszyscy zmęczeni podróżą, ale uśmiechnięci, opaleni z bagażem nowych doświadczeń.

Magdalena Gasińska, Agnieszka Leśniewska, Krzysztof Błaszczyk.