XIV Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Niemieckiego

8.06.2018 14:04

Dnia 28.05.2018r. w ZSP nr 2 RCKUiP im. T. Kościuszki w Łowiczu odbył się XIV Wewnątrzszkolny Konkurs Języka Niemieckiego.

Konkurs przygotowały nauczycielki języka niemieckiego: p. Marta Staszewska, p. Paulina Dróżdż i p. Milena Wojda–Wróbel.

W konkursie udział wzięli chętni uczniowie z klas drugich i trzecich technikum kształcących w zawodach: technik informatyk, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki/technikum agrobiznesu, technik logistyk i technik żywienia i usług gastronomicznych.

Konkurs sprawdzał umiejętność słuchania ze zrozumieniem, czytania ze zrozumieniem oraz wiadomości uczniów z zakresu gramatyki i leksyki niemieckiej. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania uczniów językiem niemieckim, rozwijanie językowych uzdolnień młodzieży, pogłębianie wiadomości z zakresu leksyki, gramatyki oraz rozwijanie sprawności słuchania i czytania ze zrozumieniem.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Jakub Owczarek - klasa II TIC

II miejsce – Przemysław Chaba - klasa III TLG

III miejsce –Tomasz Muras - klasa II TMA

Uroczyste wręczenie nagród nastąpi podczas akademii z okazji zakończenia roku szkolnego.

Wszystkim uczniom, a w szczególności zwycięzcom konkursu serdecznie gratulujemy!

Marta Staszewska