Grzegorz Pacler, Szymon Kowalski i Mateusz Falkowski laureatami konkursu „Rolnictwo ekologiczne”

18.06.2018 8:57

Podczas tegorocznych Targów Rolnych „W sercu Polski” i XX Wojewódzkiej Wystawy Zwierząt Hodowlanych odbywających się w dniach 16-17.06.2018r. w Bratoszewicach rozstrzygnięto I internetowy konkurs wiedzy „Rolnictwo ekologiczne”.

W konkursie wzięło udział wielu uczniów szkół rolniczych z województwa łódzkiego, studentów i absolwentów uczelni rolniczych, rolników. Jak podają Organizatorzy, konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła 9 laureatów, pierwsze miejsce i 29 punktów na 30 uzyskali ex aequo Grzegorz Pacler, uczeń klasy drugiej technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu i dwaj nasi absolwenci Łukasz Zabost i Maciej Nowakowski obecnie studenci SGGW, drugie miejsce z wynikiem 28 punktów uzyskało 6 osób między innymi Szymon Kowalski i Mateusz Falkowski – uczniowie klasy drugiej technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu. Laureaci konkursu zostali uhonorowani cennymi nagrodami.

Szczególnie cieszy fakt, że z tak mało licznej klasy technikum agrobiznesu, młodzieży która tylko przez dwa lata uczy się rolnictwa (trzecia i czwarta klasa to przedmioty ekonomiczne) udaje się wyłonić uczniów których interesuje rolnictwo, chętnie pogłębiają swoją wiedzę i odnoszą sukcesy w wielu konkursy o tematyce rolniczej. Zwycięstwo Grzegorza nie było zaskoczeniem dla społeczności szkolnej, jest On tegorocznym laureatem prestiżowej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, blok – Produkcja roślinna, w której zajął 15 miejsce w Polsce rywalizując z najlepszymi uczniami technikum rolniczego z całego kraju. Grzegorz jest również tegorocznym finalistą drugiej prestiżowej Olimpiady Młodych Producentów Rolnych, w której na szczeblu centralnym rywalizował z najlepszymi w Polsce studentami uczelni rolniczych, absolwentami wydziałów rolniczych i rolnikami praktykami w wieku do czterdziestu lat. Grzegorz kończy dopiero druga klasę wiele sukcesów jeszcze przednim, czego mu szczerze życzymy. Szymon i Mateusz uzyskali tylko jeden punkt mniej od Grzesia ale byli lepsi od wielu uczniów szkół rolniczych którzy o laury również walczyli.

Podczas Targów laureaci wraz z opiekunami prezentowali stanowisko promujące naszą szkołę, które cieszyło się wielkim zainteresowaniem zwiedzających wystawę.

Łowicki pasiak i przepiękne malwy w wiklinowym wazonie wzbudzały pozytywne emocje zwiedzających i wielu absolwentów naszej szkoły którzy aktywnie włączali się w promocje szkoły.

 

Anna Kowalska