40 lat minęło jak jeden dzień!

22.06.2018 22:44

Szanowni Państwo, dziś chciałabym podziękować Wszystkim za wspólną drogę,którą na Blichu przemierzałam 24 lata, a jeżeli dołożę 5 swoich uczniowskich, to uzbiera się prawie 30, moich lat w Blichowskiej Szkole.

Za wszystkie dobre chwile, za życzliwość, za ciepłe słowa: Dziękuję!

Moje szczególne podziękowanie, to podziękowanie za wspólne chwile na drodze pod prąd.

W dzisiejszym świecie dużo ludzkiej uwagi zajmuje to, co się opłaci.

Moją domeną były i są sprawy, które, nawet jeżeli się nie opłacą, to warto się nimi zajmować.

Powstałe na tej trudnej drodze zadry i urazy obiecuję schować głęboko, gdzieś na dnie zapomnienia.

We wspomnieniach zachowam same dobre dni, same dobre chwile.

Dziękuję również Wam, Drodzy Uczniowie.

W całym dwukierunkowym procesie edukacji i wychowania starałam się być dla Was, a Wy mimo woli zarażaliście swoją wspaniałą, młodzieńczą energią i radością.

Jestem szczęśliwa, że dziś, mogę Wam powiedzieć: „Nie przepracowałam, ani jednego dnia w życiu, wszystko co robiłam to była jedna, wielka przyjemność”.

Dziękuję Wam za to!

Za Janem Kaczmarkiem, za jego słowami (piosenka Chwile czekania), wierzę, że:

„Najpiękniejsze jest to, co przed nami,

co nam przyjdzie dopiero przeżyć,

co się zjawi z nowymi wiosnami,

by nam życie cudownie odświeżyć”.

Blichowskiej Szkole, Państwu, Wam Drodzy Uczniowie i sobie życzę samych dobrych, nowych wiosen.

Zadbajmy, aby rozkwitły pełnią jak przedwojenne Blichowskie czereśnie!

Dziękuję!

Małgorzata Kosiorek