AGRO SHOW 2018, czyli jak zastosować nowości techniczne w swoim gospodarstwie?

23.09.2018 18:52

Dnia 21 września 2018 roku odwiedzili wraz z opiekunami : Katarzyną Charążką, Anną Golędzinowską- Lebiodą oraz kierownikiem wycieczki Jolantą Sikorską odwiedzili  międzynarodową wystawę rolniczą AGRO SHOW, która odbywała się w Bednarach koło Poznania. AGRO SHOW  to miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. Ale nie tylko. To wystawa kompleksowa, swą ofertę zaprezentowali producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem, dzięki czemu  uczniowie oraz rolnicy przybywający na AGRO SHOW mogli zapoznać się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa oraz uzyskać wszelkie informacje i pomoc o charakterze technicznym, agronomicznym i ekonomicznym.

 W tym roku na Agro Show zaprezentowało się ponad 800 wystawców, w tym ponad 100 firm z zagranicy, między innymi z: Niemiec, Francji, Włoch, Austrii, Holandii czy Ukrainy. Tylko na AGRO SHOW młodzież mogła obejrzeć prezentacje maszyn podczas pracy. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jako pierwsza wprowadziła pokazy maszyn w akcji na wolnym powietrzu. Na specjalnie przygotowanym ringu i poletkach pokazowych uczniowie z Blichu zobaczyli nawet po kilkanaście maszyn z grupy asortymentowej. Uczestniczyli również w uroczystości wręczenia  nagród ogólnopolskiego konkursu ,,Bezpieczne gospodarstwo 2018”.

Jednym z najważniejszych celów wystawy Agro Show jest upowszechnianie wiedzy o stanie i kierunkach rozwoju techniki rolniczej wśród młodzieży ze średnich szkół rolniczych i to potwierdzają sami uczniowie. Uważają, że teoria jest ważna, ale praktyka zastosowana na własnym polu powinna przynieść jeszcze lepsze plony.

Jolanta Sikorska