Zmagania logistyków w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej

11.12.2011 0:00

W dniu 9 grudnia 2011 ponad sześciuset uczniów z całej Polski zmierzyło się w II etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej z testem wielokrotnego wyboru. Punktualnie o godzinie 11.00 w 10 okręgach Polski, młodzi logistycy rozpoczęli walkę o udział w finale olimpiady. Organizator przedsięwzięcia - Wyższa Szkoła Logistyki - ogłosi listę zwycięzców II etapu do 20 grudnia 2011r. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury. Chociaż emocje związane z pisaniem olimpiady już trochę opadły, to jeszcze słychać w powietrzu szept młodych logistyków konfrontujących swoje pytania z kolegami. Kto tym razem przejdzie do finału? Kto przygotował się najlepiej? Już niedługo poznamy odpowiedź na te pytania. Stopień trudności w drugim etapie olimpiady został podniesiony. Olimpijczycy rozwiązywali test wielokrotnego wyboru składający się z 25 pytań. Logistyczny łańcuch opakowań, planowanie wielkości partii produkcyjnej czy strategia „Just In Time” to niektóre zagadnienia z jakimi zmagali się uczestnicy. Oprócz części merytorycznej, olimpijczycy rozwiązywali zadania dotyczące między innymi obliczania zapasu zabezpieczającego. Z ZSP nr 2 RCKUiP im. Tadeusza Kościuszki w Łowiczu wzięło udział 15 uczniów: Marzena Taflińska, Klaudia Żmudzińska, Marta Wasilewska, Justyna Stańczyk, Wioletta Stępniewska, Piotr Barański, Paweł Bogacz, Eryk Golan (uczeń klasy III LOG), Kamil Kozieł, Jakub Misiak, Przemysław Sobieszek, Bartosz Więcek, Kamil Foks, Mateusz Graszka, Jacek Kosiorek. Uczniowie zostali przygotowani przez Panią Agnieszkę Leśniewską-Pisarek.

Agnieszka Leśniewska-Pisarek