"Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły".

23.10.2018 7:09

17 października br. uczniowie klasy 3 TMRA uczestniczyli w I Powiatowym Forum Zawodowym zorganizowanym pod patronatem Starosty Łowickiego przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Łowiczu oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Łowiczu.  Młodzież miała możliwość wysłuchać ciekawych wykładów dotyczących współczesnego rynku pracy, oczekiwań pracodawców dotyczących kompetencji absolwentów szkół, możliwości współpracy pomiędzy szkołami a zakładami pracy w środowisku lokalnym.

Na forum prezentowali się również łowiccy pracodawcy: firma ZPOW Agros Nova, Komenda Powiatowa Policji, Zakład Karny, Firma Bracia Urbanek oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień ze Skierniewic. Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą dla potencjalnych pracowników, oczekiwaniami pracodawców, warunkami pracy, sposobem rekrutacji.

Anna Golędzinowska - Lebioda