Wycieczka do Wrocławia.

23.10.2018 7:17

Dnia 19 Października klasy 3 oraz 4 TŻiUG wraz z wychowawcami – panią Agnieszką Golan i panią Olgą Kwapisz- Wojdą odbyły wycieczkę do Wrocławia.

Na początku zwiedziliśmy Wrocławskie ZOO -  jedno z najstarszych ogrodów zoologicznych w Polsce i jedyne miejsce na świecie, które posiada oceanarium poświęcone faunie Afryki. Następnie udaliśmy się w kierunku uznanej za obiekt światowego dziedzictwa UNESCO   - Hali stulecia znajdującej się w Parku Szczytnickim. Niedaleko hali stulecia mieliśmy przyjemność obserwować pokaz tańczących w rytm muzyki fontann, która otoczona jest przepiękną pergolą. Kolejną atrakcją wycieczki był rynek we Wrocławiu - jeden z największych w Europie, który zabudowany jest kolorowymi, urokliwymi, kamienicami z różnych epok. Cechą charakterystyczną miasta są krasnale, które rozmieszczone są po całym rynku, jest ich ponad 300. Po zwiedzaniu rynku udaliśmy się na Most Tumski, zwany Mostem Zakochanych. Na tym moście pary zawieszają kłódki z imionami, a klucze wrzucają do Odry. Zakochani wierzą że ten przesąd sprzyja długoletniemu szczęściu.

Każda atrakcja była bardzo interesująca, zwiedziliśmy ciekawe miejsca. Mamy nadzieje, że jeszcze kiedyś tam wrócimy. Bardzo polecamy to piękne i urokliwe miasto.

Uczennice: Gabriela Kozakiewicz, Gabriela Foks, Laura Rokicka