Konkurs na 100-lecie Odzyskania Niepodległości!

27.10.2018 20:45

W związku ze zbliżaniem się wyjątkowej rocznicy 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę organizujemy w naszej szkole konkurs historyczny. Chcemy w ten sposób uczcić to doniosłe wydarzenie historyczne i rozbudzić  dumę z bycia Polakami. Niech to będzie wyraz naszego patriotyzmu i szacunku do naszej historii i Ojczyzny.

Zakres materiału obejmuje czasy od  Powstania Kościuszkowskiego aż do chwili odrodzenia Rzeczypospolitej i pierwszych jej lat funkcjonowania.  Konkurs będzie w formie testu, składającego się z kilkudziesięciu pytań. Odbędzie się on dnia 6.XI.2018r. tj. wtorek na 3 godzinie lekcyjnej w sali wykładowej nr 1 w budynku B. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane ze środków Rady Rodziców (mi band-opaska, dobrej klasy power bank oraz klawiatura bezprzewodowa z myszką i podkładką) .

Wygrani otrzymają ww. nagrody podczas uroczystej akademii w dniu 9.XI.2018r. O naszym  konkursie będą Wam przypominały plakaty informacyjne, które będą umieszczone we wszystkich budynkach szkoły. A wszelkie pytania można kierować do organizatorów, czyli nauczycieli historii.Grzegorz Chojnacki