Perełki z Blichu A.D. 2018

28.10.2018 20:17

     Starosta Łowicki Krzysztof Figat przyznał uczniom szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu łowickiego stypendia za wysokie osiągnięcia w nauce. Uroczyste wręczenie wyżej wspomnianych wyróżnień miało miejsce 26.09.2018 r. w gmachu starostwa powiatowego w Łowiczu. Każdy z nagrodzonych otrzyma kwotę 1500 zł. 

 

Poniżej przedstawiamy sylwetki perełek z Blichu.

Eryk Paweł Chodorski

     Jest uczniem trzeciego oddziału Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik logistyk. Ukończył Gimnazjum nr 2 im. Jana Wagnera w Łowiczu. Interesuje się piłką nożną. W przyszłości planuje otworzyć firmę logistyczną. W swoim gronie jest uważany za człowieka spokojnego, pomocnego, z poczuciem humoru. 

Monika Gala

     Jest uczennicą drugie oddziału Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik logistyk. Ukończyła gimnazjum w Kompinie. Mieszka w Bednarach. Interesuje się skokami narciarskimi, siatkówką, logistyką, językiem angielskim. O sobie mówi, że lubi oglądać seriale i kocha zwierzęta. Zdobyła 4 miejsce w wewnątrzszkolnym konkursie języka angielskiego.

Gabriela Kozakiewicz

     Jest uczennicą trzeciego oddziału Technikum nr 2 kształcącym w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych. Mieszka w Łowiczu. Ukończyła Gimnazjum nr 2 im. Jana Wagnera w Łowiczu. Gabrysia interesuje się siatkówką, chemią, nie są jej obce prace manualne oraz projektowanie graficzne. Od początku nauki w szkole na Blichu często ją reprezentuje na zewnątrz. W przyszłości chce studiować technologię gastronomiczną. Stypendium Starosty Łowickiego jest jej pierwszym wyróżnieniem tego typu.

Tomasz Paweł Makowski

     Pochodzi z Klewkowa. Ukończył gimnazjum im. Janusza Korczaka w Popowie. Obecnie jest uczniem trzeciego oddziału Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik informatyk. Interesuje się piłką nożną i piłką ręczną. Lubi biegać, jeździć na rolkach, tworzyć strony internetowe. Jego celem w przyszłości jest zdobyć zawód programisty i tworzyć profesjonalne strony internetowe. Po zakończeniu nauki w szkole na Blichu planuje zostać studentem Politechniki Łódzkiej. Ma sukcesy w zawodach sportowych (piłka nożna, piłka ręczna, biegi indywidualne i sztafety).

Tomasz Muras

     Pochodzi z Łowicza. Ukończył Gimnazjum nr 3 w Łowiczu. Obecnie jest uczniem Trzeciego oddziału Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Od początku nauki w szkole na Blichu jest członkiem ZPiT „Blichowicy”. Wchodzi również w skład Orkiestry Miasta Łowicza. Pasjonuje się muzyką, motoryzacją, folklorem i sportem. Lubi czytać książki przygodowe i o tematyce kryminalnej.

Jakub Mateusz Owczarek

     Mieszka w Łasiecznikach  na terenie gminy Bolimów. Uczęszczał do gimnazjum w Bolimowie. Obecnie uczy się w trzecim oddziale Technikum nr 2 kształcącym w zawodzie technik informatyk.  Zdobył 1. miejsce w konkursie wiedzy z języka niemieckiego. Brał też udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Jego głównym hobby jest sport. Szczególne  zainteresowanie jest skierowane na piłkę nożną. Oprócz niej interesuje się muzyką i komputerami. Warto nadmienić, że to jego drugie wyróżnienie tego typu.

Rafał Pietrzak

     Mieszka w Łowiczu. Jest absolwentem miejscowego Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza. Interesuje się głównie naukami przyrodniczymi, w szczególności astronomią, ale także motoryzacją i informatyką. Jego hobby to obserwacja nocnego nieba przez teleskop oraz jazda rowerem. Jest laureatem Konkursu Wiedzy o Podatkach. Godnie reprezentuje szkołę na zewnątrz. Dla kolegów jest chodzącym słownikiem polsko-angielskim.  Obecnie jest uczniem czwartego oddziału Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik informatyk. Stypendium Starosty Łowickiego otrzymał drugi raz.

Cezary Stasiak

     Pochodzi z Bielaw. Obecnie uczęszcza do czwartego oddziału Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik logistyk. Nauka na tym profilu wymaga dużo zaangażowania i pracy, toteż każdego dnia stara się stawić czoła wyzwaniom i sumiennie dążyć do realizacji wyznaczonych celów. Brał udział w kilku Olimpiadach Logistycznych oraz Konkursie Wiedzy o Podatkach. W czasie wolnym od zajęć szkolnych pomaga rodzicom lub oddaje się swoim pasjom - sportowi oraz motoryzacji. Stypendium Starosty Łowickiego otrzymuje drugi raz.

 Marta Ziemiańczyk

     Jest uczennicą czwartego oddziału Technikum nr 2 kształcącego w zawodzie technik technologii żywności. Pochodzi z Łowicza. Interesuje się literaturą kryminalną i filmami o tej samej tematyce. Jej hobby jest tworzenie biżuterii według własnego projektu. Lubi zdobywać wiedzę z zakresu wpływu odżywiania na ludzki organizm. Kocha zwierzęta, w szczególności psy. W 2009 roku została szkolnym mistrzem ortografii. W roku szkolnym 2011/2012 zdobyła nagrodę burmistrza miasta Łowicza w kategorii najlepszy uczeń. Od czwartej klasy szkoły podstawowej otrzymywała stypendium za bardzo dobre wyniki w nauce. Jest szczęśliwa, że udało jej się to także w szkole średniej. Warto dodać, że stypendium Starosty Łowickiego w technikum otrzymała po raz trzeci. W przyszłości chciałaby rozpocząć studia na wydziale dietetyki. Jest osobą nieśmiałą, nie lubi być w centrum uwagi. Zawsze dąży do wyznaczonego celu. Marta to osoba ambitna, zaradna, lubi się dzielić swoją wiedzą z koleżankami i kolegami, chętnie pomaga tym, którzy mają problemy w nauce. Brać klasowa widzi w niej życzliwą koleżankę. Jest autorytetem dla swoich rówieśników.

Szymon Zwoliński

     Pochodzi z Julianowa. Zanim rozpoczął naukę w ZSP nr 2 RCKUiP w Łowiczu, uczęszczał do gimnazjum w Kompinie. Jest uczniem drugiego oddziału Technikum nr 2 kształcącym w zawodzie technik informatyk. Brał udział w konkursie patriotycznym "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę". Interesuje się muzyką, historią, militariami, grą na gitarze. Jest osobą życzliwą, szczerą i unikającą konfliktów. Jego ulubionymi przedmiotami szkolnymi są: język angielski oraz historia. Po zakończeniu nauki w szkole na Blichu planuje podjąć studia.

Opracował Piotr Sumiński