Konkurs „100-lecie Odzyskania Niepodległości” rozstrzygnięty...

7.11.2018 18:46

„Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”- Józef Piłsudski

 

Nasi uczniowie szanują przeszłość i historię naszego kraju, dlatego tak licznie wzięli udział w konkursie historycznym „100-lecie Odzyskania Niepodległości”. Odbył się on we wtorek tj.6 listopada 2018 r. na 3 godzinie lekcyjnej. Uczestniczyło w nim  35 uczniów z rożnych klas. Zakres materiału był dość obszerny, bo sięgał czasów rozbiorów, poprzez Powstanie Kościuszkowskie i kolejne powstania narodowowyzwoleńcze XIX wieku aż do odrodzenia Rzeczypospolitej i pierwszych lat jej funkcjonowania. Nie zabrakło również pytań dotyczących takich postaci jak cytowany powyżej: Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Paderewski czy Wincenty Witos i Władysław Grabski. Maksymalna liczba punktów do uzyskania to 36. Cieszymy się, że konkurs stał na wysokim poziomie (wielu uczniów uzyskało wynik około 30 punktów). Jednak najlepszymi okazali się: Bartosz Stefański z klasy I TIB (I miejsce), Maksymilian Sosnowski z klasy III TIA (II miejsce) i Maciej Materek z klasy I TAM (III miejsce). Dokładne dane o poszczególnych miejscach i wynikach testu będą dostępne u nauczycieli historii.

Zwycięzcy otrzymają okolicznościowe dyplomy i atrakcyjne nagrody ufundowane przez Dyrekcję i Radę Rodziców podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do świętowania tego wielkiego wydarzenia historycznego w dniu 11 listopada podczas różnych uroczystości organizowanych w naszym mieście, jak również we własnych domach z bliskimi.

 

Organizatorzy nauczyciele historii:

Jadwiga Studzińska i Grzegorz Chojnacki