W Mobilnym Muzeum Multimedialnym

8.11.2018 22:01

We środę 07.11.18 r. klasa druga, kształcą w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa wraz z wychowawczynią Panią Jolantą Sikorską zwiedziła Mobilne Muzeum Multimedialne na Nowym Rynku w Łowiczu.

Uczniowie obejrzeli tam hologramy, archiwalne fotografie i dokumenty, fragmenty historycznych filmów. Wszystko zostało zaprezentowane z wykorzystaniem nowoczesnych form multimedialnych i interaktywnych.
Projekt mobilnego muzeum powstał z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy z okazji obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski. Przedsięwzięcie służy przybliżeniu zwiedzającym wiedzy na temat historii Polski, zachęceniu rodaków do wspólnego świętowania jubileuszu stulecia odzyskania niepodległości, a także dopełnieniu lokalnych obchodów związanych z tą nadchodzącą rocznicą. Ekspozycja ukazuje szeroką panoramę II Rzeczypospolitej. Wiele miejsca poświęca wybitnym Polakom. W trakcie zwiedzania uczniowie zapoznali się z biografiami sześciu Ojców Niepodległości: Józefem Piłsudskim, Ignacym Janem Paderewskim, Wojciechem Korfantym, Romanem Dmowskim, Ignacym Daszyńskim i Wincentym Witosem. Odbyli wirtualną podróż po rozmaitych sferach życia Rzeczypospolitej: śledzili sukcesy Polaków w sferze kultury, sportu, gospodarki, dowiedzieli się, jak wyglądało życie społeczne, podziwiali polskie wynalazki i krajobrazy.

Jolanta Sikorska